Šeima kaip balta kava su oriniais pyragaičiais

Skamba Mendelsono maršas. Pasižadėjimai gyventi „iki mirtis mus išskirs“. Vestuvių puota, jaunųjų šokis… Nuotaika pakili – laimingos šeimos idilės vizija švyti poros akyse. Gyvenimas šeimoje bus lengvas ir gražus. Ilgai ir laimingai… Skeptikai purto galvas: taip nebūna!

“Būna. Ir visada taip gali būti. Žinoma, konfliktai neišvengiami. Bet jei norėsite ir mokėsite juos kartu spręsti, analizuosite ir dirbsite šeimoje kaip komanda, jūsų kasdienybė  bus ir lengva, ir saldi –  balta kava su oriniu pyragaičiu”, – teigia psichologas, Kauno suaugusiųjų centro direktorius Tomas Lagūnavičius.

unsplash.com

Skaityti daugiau »


Mano vaikas „peštukas“: kaip sustabdyti polinkį muštis?

Apie mus rašo 15min.lt !

Vaikai kovoja dėl įvairių resursų – žaislų, daiktų, maistų ar rūbų – jausdami konkurenciją tarp žmonių. „Tarp mažų vaikų, kurie dar nekalba,  kyla natūrali reakcija „paimti ir atimti“ pasitelkiant fizinę jėgą“, – sako Kauno jaunimo mokyklos direktorius ir psichologas Tomas Lagūnavičius. Ką daryti tėvams, kad vaikų polinkis į muštynes būtų sustabdytas? Pateikiame alternatyvius elgesio būdus:

unsplash.com

Skaityti daugiau »


Kaip lavinti vaikų dedukcinį mąstymą?

Informacija dalinamės su 15 min.lt portalu 

Tikriausiai visi esate pastebėję, kad vaikai gali įsiminti tik labai trumpą kondensuotą informaciją. Mokytojai skundžiasi, kad dažnai perskaitę ilgesnį tekstą mokiniai nebeatsimena, kas buvo parašyta pradžioje. Tėvai stebisi, kad jų vaikas nesugeba atsakyti į abstrakčius klausimus. Nesupranta ir nemoka rasti reiškinių priežasties ir pasekmės ryšių. Kodėl tai vyksta?

„Tai išties dabartinės kartos rimta problema“,- sako psichologas, Kauno jaunimo mokyklos direktorius Tomas Lagūnavičius. – „Nyksta vaikų dedukcinis mąstymas. Tėvų ir mokytojų pareiga jį lavinti“, – teigia jis. Kaip turėtume elgtis? Kaip galime padėti vaikui?

unsplash.com šaltinis

Skaityti daugiau »


Šeimos santykiai kaip socialinis žaidimas

#Tėveliams

Mus skaito ir Kauno dienos skaitytojai!

 Tikriausiai niekas nesiginčys, kad vienas žmogus – tai ne krepšinio komanda; vienas pats su savim sumo imtynių eiti negali. Taip ir šeimoje – dviem žmonėms  tapus pora –  socialiniu vienetu –  prasideda komandinis žaidimas. Ir jau nuo pirmų santuokos dienų kyla problemos. Iš problemų, kaip didėjanti sniego gniūžtė, išauga konfliktai.

„Gyventi šeimoje – tai reiškia kasdien atlikti ne vieną žygdarbį, kuris vėliau bus apdovanotas (arba ne) ramybe ir emociniu bei fiziniu komfortu“, – sako psichologas, Kauno suaugusiųjų mokymo centro direktorius Tomas Lagūnavičius.

Nuotr. unsplah.com

Skaityti daugiau »


Apie nerimastingus vaikus

Informacija dalinamės su 15min.lt ir Tavo vaikas skaitytojais!

Tėvai dažnai nepastebi požymių, kurie gali reikšti, jog vaiko nerimastingumas yra ypač padidėjęs. Pagalvokite, ar jūsų atžala ne per dažnai uždavinėja klausimus: kas bus? Kodėl? Ar gali taip būti? Ar tikrai? Apsvarstykite, ar vaikas pasitiki savimi, ar visos užduotys sukelia jam nerimą, o atlikdamas užduotį yra susikaustęs, ar drovisi dažniau nei kiti? Jeigu atsakėte, kad taip yra tikėtina, kad jis – nerimastingas vaikas.

Negalvokite, kad tai nieko ypatingo ir sureikšminti nereikia. Deja, padidėjęs nerimas sukelia kartais nepakeliamą stresą, įtampą. Nerimastingumas taip pat gali trukdyti bendrauti su bendraamžiais. Ką daryti, jei pastebėjote, kad vaiko nerimas nepagrįstai didelis? Patarimais dalinasi psichologas ir Kauno suaugusiųjų mokymo centro direktorius Tomas Lagūnavičius:

unsplash.com

Skaityti daugiau »


Atsargiai, tėveliai, jūs auginate vaiką perfekcionistą

Mus skaito Tavo vaikas      skaitytojai!
Mano mažylis jau penktokas. Mokosi puikiai. Žemesnio įvertinimo, negu 8 nėra gavęs. Sportuoja. Lanko baseiną. Dailės būrelį. Vaidina. Manote, kad esu laiminga mama? Tada jūs labai klystate. Mano sūnus stengiasi viską daryti tobulai. Ir dėl to kankinasi. Aš irgi pavargstu. Jis išveda mane iš pusiausvyros. Mano vaikas – perfekcionistas. Konsultavomės su psichologu, Kauno jaunimo mokyklos direktoriumi Tomu Lagūnavičium.

unsplash.com

 

Skaityti daugiau »


Kaip išmokyti vaiką elgtis garbingai?

Ar mokote savo vaiką elgtis garbingai? Ar kalbėjote apie sukčiavimo pasekmes? Tėvai dažnai užmiršta, atrodo, savaime suprantamą pamoką apie negarbingą elgesį. Kartais jie „netyčia“ toleruoja tai, tiesiog nekreipdami dėmesio. Kokios pasekmės? Vaikai pamirš apie sąžiningumo jausmą, galbūt bus diskvalifikuoti sporto varžybose ar net išmesti iš studentų sąrašo.

„Vaikai nemokėdami garbingai laimėti kovos laužo taisykles. Jie pradeda nebesistengti, nesiekia ilgalaikių rezultatų, o ieško lengvesnio kelio“, – apie negarbingo elgesio pasekmes plačiau komentuoja psichologas, Kauno jaunimo mokyklos direktorius Tomas Lagūnavičius. Tam, kad išvengtum tokių gyvenimiškų traumų, jūs turite kuo anksčiau pradėti ugdyti sąžiningą vaiką, mokantį elgtis garbingai. Psichologas pataria, ką daryti tėvams:

Skaityti daugiau »


Vaiko atkaklumas – sėkmės garantas ateityje

Informacija dalinamės su 15min.lt skaitytojais!

Mes dažniau išgirstame: „Tau pasisekė“, o ne „tu pasiekei.“ Ar ne apmaudu, kada pasiekei tikslą aplinkoje išgirsti, kad tau tiesiog nusišypsojo sėkmė ir pasisekė? Juk tu atkakliai dirbai tam, kad pasiektum šį rezultatą, o kiti tiki momentiniu laimės žiburio nušvitimu.

Žmonėms iki tikslo dažnai pritrūksta tiesiog atkaklumo – gebėjimo ilgai ir kantriai siekti rezultatų, net kai sąlygos yra visiškai nepalankios. Kodėl dabar tai ypač aktualu? Psichologas ir Kauno jaunimo mokyklos direktorius Tomas Lagūnavičius: „Šiuo metu yra daug probleminių vaikų, kuriuos drįsčiau pavadinti „mamytukais“, augusiais šiltnamio sąlygomis. Jie yra nepasiruošę gyvenimui. Viskas jiems vaikystėje buvo duota, todėl ir darbo nenori įdėti.“

Ką daryti tėvams, kad vaikas kantriai vykdytų užduotis ir atkakliai siektų tikslų? Nuo ko pradėti?

unsplash.com

Skaityti daugiau »


Kaip sumažinti priešiškumą tarp vaikų?

Žmonės jau nuo seno konkuruoja tarpusavyje dėl maisto, priešingos lyties, dėmesio vietos ir kt. Konkurencija iššaukia savotišką priešiškumą, iš kurio kyla nedraugiškumo jausmas kitam: „Visa tai pasireiškia per ženklus, manieras. Žmonės tarpusavyje panašūs ir tuo pačiu kitokie, todėl neįmanoma panaikinti priešiškumo jausmo, tačiau galima jį sumažinti“, – apie nedraugiškumo problemą tarp vaikų pasakoja Kauno jaunimo mokyklos direktorius Tomas Lagūnavičius.
Iš kur kyla nedraugiškumo priežastys? Vaikas gali nesuprasti, ką jaučia žmogus, su kuriuo pasielgė nedraugiškai – empatijos nebuvimas; vaikas nepasitiki savo jėgomis, todėl nori pažeminti kitą – savigarbos nebuvimas; nežinodamas, kaip išspręsti konfliktą, jis įžeidinėja ir pravardžiuoja; su vaiku kiti elgiasi nedraugiškai, todėl jis kopijuoja tokį elgesį ir kt.
Kaip galima išspręsti šią problemą? Pateikiame strategijas

Skaityti daugiau »


Šeimos santykiai kaip socialinis žaidimas

Tikriausiai niekas nesiginčys, kad vienas žmogus – tai ne krepšinio komanda; vienas pats su savim sumo imtynių eiti negali. Taip ir šeimoje – dviem žmonėms tapus pora – socialiniu vienetu – prasideda komandinis žaidimas. Ir jau nuo pirmų santuokos dienų kyla problemos. Iš problemų, kaip didėjanti sniego gniūžtė, išauga konfliktai.
„Gyventi šeimoje – tai reiškia kasdien atlikti ne vieną žygdarbį, kuris vėliau bus apdovanotas (arba ne) ramybe ir emociniu bei fiziniu komfortu“, – sako psichologas, Kauno suaugusiųjų mokymo centro direktorius Tomas Lagūnavičius.
Vienos šeimos į gyvenimiškus iššūkius reaguoja ramiau, kitos – emocionaliau. Vienos skiriasi, kitos – gyvena kartu. Tad kas gali padėti kurti prasmingus santykius ir juos išlaikyti? Kaip nuolat gerinti tarpusavio bendravimo kokybę? Psichologas brėžia šeimyninio gyvenimo orientyrus.

unsplash.com

Skaityti daugiau »


Neįgaliesiems