„Visame pasaulyje virtualus gyvenimas persipina su realybe. Galime stebėti spektaklį, šokius, klausytis muzikos ir t.t. teatre, bet galime įsijungti kompiuterį ir tą patį virtualiai išgirsti bei pamatyti. Ir tai jau nieko nebestebina. O mokykla šioje srityje dar tik daro pirmuosius žingsnius. Bet čia kalba eina ne apie nuotolinį mokymą“, – sako psichologas, Kauno suaugusiųjų mokymo centro direktorius Tomas Lagūnavičius.

Reali mokykla jau sukūrė virtualų antrininką, kuris gali teikti visas jos pagrindines paslaugas. Taip virtualiai gali dirbti įvairaus tipo mokyklos – tiek pagrindinės, tiek progimnazijos, gimnazijos…


Vienas iš pirmųjų virtualios mokyklos variantų jau veikia Kauno suaugusiųjų mokymo centre. Čia gerai suderintos realios ir virtualios mokyklos paslaugos, jų privalumai. Užduotys ir užsiėmimai internetu, virtualios pamokos ir konsultacijos (skype, moodle) neriboja besimokančiųjų nei laike, nei erdvėje. Kiekvienas gali mokytis jam patogiu metu, jam patogioje vietoje.

Tačiau yra vienas „bet“. Vien tik virtuali mokymosi erdvė negali suteikti žmogui to, ką gali virtuali ir reali mokykla kartu. Kokie pliusai, kad mokotės tokioje mokykloje? (Visos paslaugos visiems mokiniams yra nemokamos.)

1.Realiose pamokose labai svarbus kontaktas su mokytoju ir su grupe (darbas poromis, komandoje, gyvas bendravimas ir t.t.). Svarbu, kad mokinys turi savo bendraminčių grupę.
2.Tiesioginis pasiruošimas egzaminams realiomis sąlygomis (klasėse, kur vyks egzaminai).
3.Labai svarbu, kad moksleivis bet kada gali ateiti pasimokyti į bet kokią kitą, iš anksto nepasirinkto dalyko pamoką, taip pagilinti dalyko žinias ar išlyginti spragas.
4.Mokykloje veikia neurosocialinė konsultaciją, kurioje anoniminę pagalbą visiems teikia psichologė ir socialinė pedagogė.
5.Gatvės šokiai ir „Taekwondo“ kovų treniruotės. Fotografijos ir videografijos meno pagrindai. Lietuvių kalbos rašybos ir skyrybos užsiėmimai kompiuteriais. Anglų kalbos mokymasis. Socialinių tinklų verslo ir viešojo kalbėjimo (oratorinio meno) paslaptys. Lietuvių kalbos pamokos kitataučiams. Kompiuterinių žaidimų treniruotės. Įvaizdžio kūrimas ir rūbų modeliavimas. Tapybos ant šilko kursai…. Taip mokykla realiai pavirsta bendruomenės edukaciniu kultūros centru.

„Mums svarbu, kad kiekvienas galėtų pasinaudoti ir realios mokyklos, ir virtualios mokyklos paslaugomis“, – sako psichologas Tomas Lagūnavičius.
Rita Kaučikienė