Galite išvardinti ne vieną priežastį, kuri trukdo gauti išsilavinimą: amžius, darbas, finansinė padėtis, gyvenamoji vieta ir t.t.. Bet ar įsitikinote, kad šios problemos tėra pasąmonėje suformuluoti „stabdžiai“? Šiandien žmonės, kurie siekia išsilavinimo, turi dar daugiau galimybių baigti vidurinę mokyklą negu anksčiau.

Kada kompiuterį namuose turi kas antras asmuo, patogiausias būdas mokytis – pavienio nuotolinio mokymosi sistema. Šia programa naudojasi suaugę asmenys, negalintys nuosekliai mokytis kasdiene ar neakivaizdine studijų programa.  Tai nėra taip sudėtinga, kaip gali nuskambėti: būdami skirtingose vietose, naudodami informacines komunikacijos priemones, žmonės jungiasi prie virtualios sistemos, kurioje randa visą reikalingą medžiagą. Svarbu pabrėžti, kad visa mokytojo skirta medžiaga yra saugoma ir pasiekiama ilgą laiką.

Neverta galvoti apie tai, kad sudėtingos informacijos suaugęs žmogus gali ir nesuprasti – visi mokiniai Kauno suaugusiųjų mokymo centre gali susisiekti su mokytojais ir dalyvauti grupinėse ar individualiose konsultacijose. Užduotys ir užsiėmimai  internetu, virtualios pamokos ir patogus susisiekimas su mokytojais  „Skype“ ar „Moodle“ (virtuali mokymosi aplinka) yra neribojamas besimokantiems. O paslėptas „Youtube“ kanalas talpina naudingą informaciją, kuri pateikta video formatu.

„Virtuali mokykla – atvira ir nemokama visiems“, – sako Kauno suaugusiųjų mokymo centro direktorius Tomas Lagūnavičius. Be to, kad mokiniai visada gali savo žinias pasitikrinti spręsdami net ir kitų klasių užduotis, suaugę turi galimybę užsiimti ir taip  vadinama popamokine veikla: lankyti „Taekwondo“ treniruotes, fotografuoti, mokytis anglų kalbos, groti gitara ar įveikti viešojo kalbėjimo baimę specialiuose užsiėmimuose.

Kaune įsteigtas „KJM laisvalaikio centras“ išsiskiria tuo, kad siūlo visas kompleksines paslaugas nemokamai. „Laisvalaikio centro idėja – užimti vaikus ir suaugusius įvairiomis edukacinėmis, ir ne tik, veiklomis. Nesvarbu, kurioje mokykloje mokinys mokosi. Nesvarbu, kuo domisi suaugę žmonės. Visiems suteikiame galimybę po pietų lankyti įvairius būrelius bei gilinti dalykines žinias, sportuoti, ilsėtis“, – pasakoja direktorius T. Lagūnavičius.

Šiandien mokytis galite patogiu metu, patogioje vietoje. Viskas yra pasiekiama keliais klaviatūros klavišais. Jums tereikia noro ir ryžto tikslams pasiekti, o mokymo centras suteiks priemones tai įgyvendinti.

Živilė Milerytė