Daugelis paklausti, kodėl nelanko mokyklos, ar neturi vidurinio išsilavinimo, gūžteli pečiais ir ir pagalvoję vardina priežastis: mokykloje neįdomu, sunku keltis anksti, trukdo darbas, kuris užtikrina finansinį stabilumą ir kt. Atsižvelgę į tai, kauniečius galima nuraminti – jie galės rinktis internetinį mokymą (dar vadinamu online).

Skelbiame priėmimą! Nuo rugsėjo mėnesio formuojamos grupės  5-12 klasių mokiniams  online mokymui.

Šiuo būdu mokytis gali Kauno suaugusiųjų mokymo centro ir Kauno jaunimo mokyklos mokiniai. Kiekviena pamoka transliuojama tiesiogiai, specialiai įrengtame kabinete. Mokytojos dėsto pamokos medžiagą, mokinys kompiuterio ar net telefono ekrane stebi. Jis gali užduoti klausimus, į kuriuos pedagogas atsakys iš karto. Ryšys tarp mokinio ir mokytojo išlieka, tik jis tampa virtualus.

Būtina pabrėžti, jog šis mokymosi būdas skiriasi nuo įprasto nuotolinio mokymosi. Pasak Kauno suaugusiųjų mokymo centro IKT specialisto S. Černevičiaus, nuotoliniu būdu mokiniai gauna visą reikalingą informaciją, tačiau atsiskaitymams ruošiasi savarankiškai, o konsultuotis su mokytoju galimybės  ribotos. Besimokydamas online, mokinys gaus tiesioginę mokytojo konsultaciją, operatyvius atsakymus ir papildomą medžiagą. Be to, internetinės pamokos vyks pagal tvarkaraštį.

Atsiskaitymai gali vykti įvairiomis formomis – internetu arba gyvai. Ar pasitaikys piknaudžiautojų mokinių, kurie atsiskaitymams naudosis tik papildomai patalpinta medžiaga, kai jiems (pavyzdžiui, Kauno jaunimo mokyklos mokiniams) lankomumas yra privalomas? IKT specialistas aiškina, jog pedagogas matys, kurie mokiniai klauso pamokos namuose, o kurie nėra prisijungę, todėl lankomumas bus griežtai kontroliuojamas.

Ugdymo įstaigos analizavo, kokie veiksniai trukdo mokiniams įgyti privalomą vidurinį išsilavinimą. Pavyzdžiui, mokiniai, kurie lanko pagrindinę mokyklą, teigia neturintys mokykloje draugų ir ten jie jaučiasi nesaugiai. Kiti moksleiviai praleidžia pirmas pamokas, nes paprasčiausiai pramiega arba pavėluoja į tarpmiestinį autobusą. Kalbant apie suaugusius mokinius, jiems didžiausios problemos, kaip suderinti darbą ir mokslus, kaip pasiekti aukštų rezultatų, jeigu aiškinamosios medžiagos neužtenka, o atvykti į konsultaciją nėra galimybių. Įvardinę šias kliūtis, mokyklos siūlo jas įveikti pasirenkant online mokymą.

Tiesa, tokia sistema jau išbandyta pasaulyje. Pavyzdžiui, Australijoje šis mokymosi būdas sėkmingai pritaikytas. Šiame žemyne ne kiekviename kaimelyje gali rasti mokyklą ar išsilavinusį mokytoją, todėl mokytis internetu gyventojai jau priprato.

„Naudojantis šiuolaikines technologijas mokslas tampa  prieinamas visiems. Taigi nesvarbu, ar žmogus gyvena Vilkaviškyje, ar dirba Kaune. Mokytis online būdu gali kiekvienas. Svarbiausia norėti“, – sako Kauno suaugusiųjų mokymo centro ir Kauno jaunimo mokyklos direktorius T. Lagūnavičius.