Besaikė asmenukių sklaida yra susijusi su padidėjusiu narcisizmu

Naujas tyrimas parodė, kad per didelis socialinės žiniasklaidos naudojimas, ypatingai asmeninių nuotraukų skelbimas, priveda prie narcisizmo padidėjimo 25 procentais.
Tyrimas paskelbtas The Open Psychology Journal leidinyje. Mokslininkai iš Svansea ir Milano universitetų studijavo 74 asmenų nuo 18 iki 34 m. amžiaus asmenybės pokyčius keturių mėnesių laikotarpyje.

Jie taip pat įvertino tų dalyvių socialinės žiniasklaidos priemonių – Twitter, Facebook, Instagram ir Snapchat – naudojimą per tą patį laikotarpį.
Narcisizmas (pagal senovės graikų mitologijos herojų Narcizą, kuris įsimylėjo save išvydęs savo atspindį vandenyje) – asmens charakterio savybė, kuriai būdingas savo reikšmės pervertinimas ir didelis noras, kad juo būtų žavimasi.
Tyrime buvo nustatyta, kad tie, kurie be saiko naudojasi socialine žiniasklaida pernelyg dažnai save demonstruodami asmenukėse, vidutiniškai 25 % padidino narcisizmo bruožus per keturis mėnesius nuo tyrimo.
Turintieji narcistinį sutrikimą siekia dėmesio ir pasididžiavimo. Šie žmonės išaukština savo pasiekimus, tikisi, kad kiti juos pripažins kaip pranašesnius. Išrankūs draugams, nes mano, kad ne kiekvienas vertas būti jo/jos draugu. Stengiasi palikti kitiems puikų įspūdį tačiau sunkiai išlaiko ilgalaikius santykius. Paprastai nesuinteresuoti kitų žmonių jausmais.
Taip pat tyrime nustatyta, kad tiems, kurie daugiausiai naudoja socialinę žiniasklaidą žodiniams pranešimams, pavyzdžiui, Twitter, narcisizmo bruožai nesikeitė.
Tyrime dalyviai socialines žiniasklaidos priemones vidutiniškai naudojo tris valandas, o kai kurie net 8 val. per dieną.
Facebook buvo naudojamas 60 % visų priemonių, 25 % – Instagram, ir po 13 % – Twitter ir Snapchat. Daugiau nei du trečdaliai dalyvių pirmiausia naudojo socialines laikmenas vaizdams publikuoti.
Anksčiau buvo manyta, kad padidintas socialinių žiniasklaidos priemonių naudojimas nuotraukoms platinti yra susietas su narcisizmu. Šiame tyrime buvo nustatyta, kad besaikis socialinių žiniasklaidos priemonių naudojimas asmenukėms gali padidinti narcisizmą. Atsižvelgiant, kad buvo tirta tik 18- 34 m amžiaus grupė, galima teigti, kad gali būti pavojus jog apie 20 % žmonių narcistinių bruožų, susijusių su jų pernelyg dideliu vizualinės socialinės žiniasklaidos naudojimu, padaugės.
Tekstas: redakcijos info
Paruošta pagal: The Open Psychology Journal informaciją

Parašykite komentarą