Kaip sumažinti baimę vorams?

Tyrėjai nustatė, kad pademonstravus vorų atvaizdus tiksliai tarp širdies dūžių žmonėms su padidėjusia baimę vorams, galima žymiai sumažinti šią nepaaiškinamą baimę.

Daugelis mūsų turi vienos ar kitos rūšies patologinę baimę – tai gali būti vorai, ar klounai ar net koks nors maistas. Fobija – stipri, nepaliaujama ir nepagrįsta daiktų, veiksmų, žmonių ar kitų situacijų baimė. Pagrindinis šio nerimo simptomas yra kai baimė mus užvaldo ir pasireiškia pasikeitusiu elgesiu ar perdėtomis pastangomis išvengti bijomo dalyko. Fobija, kaip sutrikimas yra diagnozuojama tada, kai baimė yra nekontroliuojama bei trukdo kasdieniniam gyvenimui.
Didžiausias fobijas ir baimes galima įveikti pasitelkiant logoterapinę paradoksaliosios intencijos metodo techniką. Ši technika grindžiama tuo, kad fobijos kamuojamas pacientas patiria gydomąjį poveikį pamėginęs panorėti to, ko dažniausiai bijo. Šitaip jo baimė galiausiai netenka peno. Tačiau šis gydymas trunka ilgai.
Sasekso medicinos mokyklos prof. Hugo Critchley ištyrė naujus fobijos gydymo metodus. Gydymas apima rūšiuotą baimę sukeliančių stimulų demonstravimą kompiuteriu derinant jį su širdies ritmu. Šis naujas tyrinėjimas rodo, kad su patologine baime galima susidoroti daug efektyviau, jungdami kompiuterizuotą terapiją su pacientų savais širdies ritmais.
Anksčiau tyrėjai atskleidė, kad su kiekvienu atskiru širdies plakimu gali keistis emocionalus potencialių grasinimų poveikis, pavyzdžiui, kai jie vyksta širdies susitraukimo momentu, jie gali atrodyti didesni.
Šiame klinikiniame tyrime, kompiuterizuota terapija voro patologinei baimei buvo suderinta su širdies plakimų matavimais. Vienai pacientų grupei, vorų paveikslai buvo demonstruojami širdies plakimo metu, kitai grupei vorų paveikslai buvo demonstruojami tarp širdies plakimų. Trečia kontrolinė grupė matė vorus atsitiktinai terapijos sesijose.
Nors buvo nustatytas bendras pagerėjimas tarp visų pacientų, kadangi jie dalyvavo terapijoje, tačiau tie asmenys, kuriems vorų atvaizdai buvo demonstruojami tarp širdies plakimų, jautė didesnį vorų baimės ir nerimo lygio sumažėjimą ir jų fiziologinį atsaką vorams.
Tekstas: redakcijos info.
Paruošta pagal: Sasekso medicinos mokyklos informaciją

Parašykite komentarą