Kiek saulės šviesos šiandien gavote? Pigūs individualizuoti davikliai padės tai įvertinti

Saulės spinduliai yra mums naudingi, bet taip pat gali būti ir žalingi. Jūs turite gauti savo kasdieninę vitamino D dozę, bet kartu jūs turite ir apsisaugoti nuo pavojingo saulės kiekio. Ultravioletinė radiacija gali būti žalinga. Taigi, kaip sužinoti, kad jūs gavote pakankamai saulės spindulių ir toliau jau turite saugotis nuo jų. 

Mokslininkai iš RMIT universiteto Australijoje sukūrė dėvimus UV daviklius, kurie kiekvienam nustato optimalią saulės spindulių dozę. Davikliai yra pagaminti iš ypatingo rašalo, kuris yra užnešamas ant bet kokios panašios į popierių medžiagos. Ultravioletinis (UV) aktyvus rašalas keičia spalvą, kai gauna įvairias spindulių dozes. Kadangi šis rašalas gali būti išspausdintas ant bet kokios panašios į popierių medžiagos, tad galima pagaminti apyrankes, plaukų raiščius ar tik paprastus lipdukus.
Kadangi žmogaus oda yra skirtingo atspalvio, rašalas yra gaminamas skirtingas. Mokslininkai teigia, kad ši pasiūlyta technologija galėjo padėti išspręsti labai seną problemą – kaip gauti pakankamai saulės šviesos be besaikio įdegimo, odos vėžio, aklumo, odos susiraukšlėjimo ir pirmalaikių senėjimo ženklų pavojaus. Vitamino D reikalingumas yra labai asmeninis. Jūs turite žinoti savo odos tipą, kad bent jau įvertintumėte laiką, kurį jūs turite praleisti saulėje. Tamsesnė oda tipiškai atspindi saulės šviesą geriau, tuo tarpu labai išblyškę žmonės turi būti labai atsargūs ryškioje saulės šviesoje.
Pasiūlytas daviklis atsižvelgia į labai individualizuotus sprendimus, kadangi jo gamybos technologija yra pagrįsta tik rašalo spausdinimu. Profesorius Vipul Bansal – šio daviklio kūrėjas, yra nukentėjęs nuo vitamino D trūkumo. Jis teigia: „Mes patenkinti, kad mūsų UV daviklio technologija leidžia gaminti įasmenintus daviklius, kurie gali būti suderinti su specifiniais tam tikro asmens poreikiais. Žema kaina palengvins jų naudojimą kaip mokomąsias medžiagas, kad padidintų supratimą apie saulės saugumą.“ Per didelė Saulės šviesa sukelia vėžį ir pirmalaikį senėjimą. Individualizuoti davikliai gali padėti išspręsti šią problemą, bet klausimas – ar žmonės juos dėvės?
Tekstas: redakcijos info.
Paruošta pagal: Vipul Bansal informaciją.

Informacija pateikta:

Parašykite komentarą