Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras šią vasarą žada daug naujienų

Šią vasarą Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras (toliau – Centras) žada nustebinti visus lankytojus gausiu pasirinkimu įvairiausių veiklų, kurios bus skirtos tiek vaikams, tiek suaugusiems. Čia vyks vaikų vasaros stovyklos, atviros jaunimo erdvės renginiai, akademijų užsiėmimai bei šiuolaikinio meno parodos.
Artimiausias Centre vykstantis renginys – konceptualaus meno paroda ,,Konceptualių simuliakrų simuliakras“, o jos darbų autorius yra Tomas Lagūnavičius. Šios parodos esmė – svarbiau yra autoriaus norima perduoti idėja ir mintis, nei pats meno objektas. Konceptualiame mene kūrinys kuriamas tam tikra tvarka. Pirmiausia reikalinga idėja, kurią norime išreikšti. Toliau ieškomi meniniai, buitiniai ar kitokie objektai, kurie galėtų tą idėją perteikti. Po to gali atsirasti papildomi konceptualaus kūrinio elementai, tokie kaip: meninio objekto nuotrauka, jo konceptualus aprašymas, tekstiniai apibrėžimai, tekstiniai sutrumpinimai, video filmai ir panašiai. Žinoma, tai neatskleidžia visų konceptualaus meno ypatumų, bet duoda galimybę suprasti, kad tai nėra tik tai grožiu orientuotas meno kūrinys. Tai gali būti tiesiog tekstas arba buitinis daiktas ir panašiai. Tokiu būdu yra plečiamos vizualaus meno išraiškos formos. Visa šių objektų pateikimo esmė yra perduoti vieną arba kitą mintį, kuri būtų svarbi pačiam autoriui. Pavyzdžiui, ta idėja gali būti depresija, laisvė, neapykanta, o gal net racionalus feminizmas ir pan.
Kaip teigia Tomas Lagūnavičius, neužtenka tik ką nors mokintis, reikia suformuotus įgūdžius realizuoti kūrybiniame procese. Todėl nuo kitų metų daug dėmesio skirsime greitam tam tikrų įgūdžių išmokimui, kurių pagalba galima pradėti kurti. Tačiau reikia neužmiršti, kad šalia kūrybos technikos turi būti įsisavintos ir atlikimo technikos, kad būtų galima sukurti kažką kokybiško ir originalaus.
Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras kviečia visus atvykti ir atrasti Jums patinkančių veiklų. Kviečiame mokytis 5-12 klasėse pagal naujas greito išmokimo metodikas. Čia visada Jūsų lauks jauki aplinka, kava, arbata ir, žinoma, gera nuotaika. Daugiau informacijos apie Centre vykstančias veiklas galite sužinoti teiraudamiesi el. paštu laisvalaikis@ksjmc.lt

Parašykite komentarą