Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokiniai ir mokytojai tapo konkurso „Žemė – mano namai“ laureatais

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena. Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro (toliau – KSJMC) 9-10 kl. mokiniai ir mokytojai ją sutiks kitaip nei įprastai. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus salėje vyks renginys „Mums rūpi Žemės likimas…“. Mokiniai kartu su mokytojais jame dalyvaus, kadangi tapo konkurso „Žemė – mano namai“ laureatais.
Šis konkursas skirtas Kauno miesto 1-12 klasių mokiniams. Tikslas – įtraukti moksleivius į aktyvią kūrybinę veiklą, skatinant aplinkosaugos idėjas platinti visuomenėje. Mokiniai turėjo pateikti paraišką dalyvavimui ir iki kovo 5 dienos atsiųsti savo kūrybinius darbus. Darbai turėjo būti nemažesni nei 64 cm skritulio formos dydžio. Juose turėjo atsispindėti Žemės išsaugojimo tema ar Žemės ekologinės problemos ir jų išsaugojimo būdai. Darbai buvo vertinami pagal šiuos kriterijus: meniškumas, originalumas, idėja ir estetiškumas.
KSJMC keramikos mokytoja Jovita Jankienė ir floristikos mokytojas Saulius Jonas Martinaitis kartu su mokiniais nusprendė sukurti darbą, kuris parodytų vandenynų taršą. Keramikos mokytoja pasakoja, kad tokia idėja kilo perskaičius straipsnį: „Perskaičiau straipsnį, kuriame rašoma, jog jau 2010 metais į vandenynus pateko apie aštuoni milijonai tonų plastiko. O 1997 m. didžiausią pasaulyje vandens šiukšlių sankaupą aptikęs Charlesas Moore‘as teigė, kad situacija ateityje nesikeis. Toliau žus įvairių rūšių gyvūnai, bus teršiama mitybos grandinė…. O juk tokių šiukšlynų yra ir daugiau ir daugiausia juos sudaro plastiko atliekos. Tad ir pasiūliau vaikams daryti darbą, kuris atspindėtų šią problemą.“

„Tarša 2050“
Padedami mokytojų, mokiniai sukūrė vizualizaciją „Tarša 2050“, kuri rodo kaip atrodys mūsų ateities Žemė. Darbui buvo panaudotos keramikinės žuvelės, šiaudeliai, plastikinės šiukšlės. KSJMC mokiniai yra aktyvūs ir rodo didelį susidomėjimą keramika bei floristika. Tad gamindami vizualizaciją jie panaudojo keramikos ir floristikos gebėjimus bei savo geografines žinias.
Mokytojų ir mokinių pastangos atsipirko ir konkurse jie liko pastebėti, tad kovo 20 d. 14 val. vyks į Tado Ivanausko muziejų atsiimti prizų. Didžiuojamės aktyviais mokinių ir mokytojų pasiekimais bei bendradarbiavimu ir linkime sėkmės ateities konkursuose!

Parašykite komentarą