Mokykla, kuriai rūpi kiekvienas mokinys

Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras (toliau – KSJMC) siekia, kad kiekvienas į šią mokyklą atėjęs mokinys jaustųsi reikalingas, laukiamas ir saugus. Įgyvendinti šį tikslą sekasi gana neblogai – dar neprasidėjus pirmosioms pamokoms, mokiniai renkasi į mokyklą, o ją palieka tik 20 val., kuomet darbą baigia mokykloje įsikūrusi Atvira jaunimo erdvė (toliau – AJE).
Pasak mokyklos vadovo Tomo Lagūnavičiaus kiekviena mokykla turi orientuotis į tai, kas yra geriausia vaikams. Tad ir KSJMC veikla yra sukurta atsižvelgiant į vaikų norus ir poreikius. Mokymo centro veikla yra nuolat keičiama ir pergalvojama, nes juk ir mokinių norai keičiasi. Vaikai norėjo aktyvaus laisvalaikio, to pasėkoje mokykloje veikia „break dance“ šokiai, „taekwondo“ užsiėmimai. Taip pat, mokyklos mokiniai norėjo erdvės, kuri būtų skirta tik jiems, tad nuo rugsėjo mėnesio duris atvėrė AJE, kurioje nėra mokytojų, o su jaunuoliais dirba jauni darbuotojai.
Be viso to mokykloje yra ir kitų pliusų, kuriuos gauna KSJMC:
1. Nemokamos konsultacijos. Šiame mokymo centre dirba tikri savo srities profesionalai: savo darbui atsidavę mokytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai. Visi jie nuoširdžiai nori padėti ir suteikti mokiniams įvairių žinių. Todėl mokiniai konsultuotis su mokytojais gali ir po pamokų, taip pat jie gali susitarti dėl individualių konsultacijų. O mokyklos auklėtojos, psichologai ir kiti darbuotojai gali padėti mokiniams dėl kitų gyvenimiškų situacijų, problemų ar klausimų.
2. Saviraiška. KSJMC vyksta daug įdomių veiklų, pradedant nuo AJE veiklos, akademijų, būrelių, parodų. Kiekvienas gali atrasti savo sritį, kurioje jam sekasi ir kurioje jis nori tobulėti. Tai gali būti sportas, šokiai, dailė, teatras, fotografija, grafinis dizainas ar kita veikla. O jeigu tokios veiklos, kuri domintų mokinį nėra – jis gali pasiūlyti savo variantą, kurį mokyklos darbuotojai būtinai apsvarsto ir esant galimybei siekia jį įgyvendinti.
3. Nemokamas maistas. Mokyklos mokiniai čia praleidžia didžiausią savo dienos dalį, vieni mokyklos duris atveria dar prieš 8 val. ryto ir užveria jas tik 20 val. vakaro. Todėl mokykla turi pasirūpinti, kad mokyklos mokiniai būtų pavalgę. Visą dieną jie gali vaišintis nemokama arbata, kava (jeigu yra pilnamečiai), sumuštiniais ir kitais užkandžiais. Švenčių proga virtuvės darbuotojos vaikus palepina įvairiais pyragais, keksais ar picomis.
4. Laisvė rinktis. Ne mažiau svarbu tai, kad šioje mokymosi įstaigoje mokiniai turi teisę rinktis. Jie gali pasirinkti, kaip nori mokytis ir kada nori tai daryti. Yra kelios skirtingos mokymosi formos: įprasta programa, „greito išmokimo“ sistema, bei skirtingas pamokų laikas: rytinės, vakarinės pamokos ir nuotolinis mokymasis. Kiekvienas asmuo yra individuali asmenybė, todėl tai, kas tinka vienam, netinka kitam. KSJMC turi sprendimą, ir siūlo kelias alternatyvas, o mokiniams belieka išsirinkti.
Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras priima tiek vaikus, tiek suaugusius. Jaunimo mokiniai gali mokytis 5-10 klasėse, o suaugusieji baigti 12 klasių bei sėkmingai pasiruošti brandos egzaminams.
Jeigu svarstote galimybę mokytis šioje mokykloje, parašykite mums el. paštu: info@ksjmc.lt

Parašykite komentarą