Break dance

Įsitikinti breiko nauda, aktyviai praleisti laisvą laiką Kauno miesto gyventojai kviečiami pirmadieniais nuo 15:30 iki 17 valandos Sandėlių g., 7, Kaune
Registracija el. paštu laisvalaikis@ksjmc.lt

Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre vyksta „break dance“ (toliau breikas) užsiėmimai. Breikas, breikdansas (angl. break dance; breakdancing) – šokis, kilęs iš Bronkso (Niujorko rajonas, JAV) apie 1970 metus. Šiuo metu išgyvenantis turbūt jau trečiąją pakilimo bangą Break Dance šokis labiausiai išsiskiria iš visų kitų Hip Hop kultūrai priklausančių šokio stilių. Šis šokis tapo modernia maištavimo forma, buriantis į breiko šokėjų grupuotes. Ši maištavimo forma pripažinta kaip šokio stilius kovojant dėl tarprajoninio pripažinimo.

Breiko užsiėmimo metu pradžioje išmoksite bendrų bazinių pratimų, reikalingų įgyti supratimui apie šį šokį. Treniruočių metu bus mokoma pagrindinių judesių, tokių kaip kūno kalba (angl. toprock), statinių pratimų ant rankų (angl. freeze), kurie lavina kaulų ir raumenų tvirtumą. Taip pat bus susipažįstama su breiko šokio specifika bei pristatyti įvairūs breiko judesių elementai.
Kalbant apie breiko naudą žmogaus fizinei būklei, galima drąsiai teigti, kad praktikuojant breiką lavinamos fizinės savybės, tokios kaip vikrumas, greitis, judesių jungimas. Taip pat į breiko užsiėmimus atvykę žmonės pabėga nuo kasdienės rutinos, užsimiršta negandas ir pasinėrę į „b-boy“, „breakbeat“ muzikos ritmus pozityviai praleidžia laiką. Taip pat šis šokis leidžia pažinti savo išmoktus judesius ir juos jungti į vientisą šokį, įveikti sceninę baimę, lavinti judesių kalbą ir koordinavimą ritme.
Daugiau informacijos: 861367249