Capoeira

Išbandyti, įgyti teorinių ir praktinių įgūdžių apie šį kovos meną Kauno miesto gyventojai kviečiami trečiadieniais nuo 15:30 iki 17 valandos adresu Sandėlių g. 7, Kaunas.
Registracija el. paštu laisvalaikis@ksjmc.lt
Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre vyksta „Capoeira“ (toliau – Kapueira) užsiėmimai.
Šių užsiėmimų metu galėsite susipažinti su šio šokio kilme, mokytis ir tobulinti fizinius pratimus, kurie stiprina taisyklingą laikyseną. Kapueiroje dominuoja klastos elementai, pamokantys savigynos ir priešininko smūgio išvengimo.
Kapueira yra energingumu ir egzotiškumu pasižymintis šokio ir kovos derinys, kurį visame pasaulyje įprasta laikyti laisvės simboliu. Šis kovos ir šokio junginys pasižymi ryškiais akrobatiniais elementais, šuoliais į aukštį, smūgiais kojomis esant ore, taip pat gausybe šokio ir net vaidybos elementų. Čia persipina kova, šokis ir žaidimas. Kapueiros stilių yra gana daug ir kiekvienam iš jų būdingi skirtingi bruožai. Priklausomai nuo stiliaus, kovoje gali labiau dominuoti greitis, akrobatika, plastika, vikrumas ar klasta.
Kapueira vadinama ir žaidimu, nes siekiant nugalėti priešininką naudojama ne tik fizinė jėga, smūginė technika ar judesių vikrumas, tačiau ir loginis mąstymas, įžvalgumas, intuicija, apgaulė, gudravimas. Beje, šis kovos ir šokio junginys yra visiškai neatsiejamas nuo muzikos. Muzika diktuoja kovos tempą, ritmiką, stilistiką, įkvepia, suteikia kovotojams stiprybės, energijos.
Praktikuojant Kapueirą ugdomos tokios fizinės savybės kaip ištvermė, reakcija, pusiausvyra. Atliekant judesius apkraunama stambioji motorika, pajungianti visą kūno raumenyną. Taip pat lavinama koordinacija ir orientacija erdvėje.
Daugiau informacijos: 861367249