Kompiuterinio raštingumo pagrindai

Kompiuterinio raštingumo pagrindų užsiėmimai vyksta kiekvieną pirmadienį nuo 15.30 iki 16.15 val., Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre adresu: Sandėlių g. 7, Kaunas. Registracija el. paštu laisvalaikis@ksjmc.lt. Lauksime visų norinčių!

Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre vyksta nemokami kompiuterinio raštingumo pagrindų užsiėmimai. Kompiuterinis raštingumas (ang. computer literacy) – bene labiausiai žinomas raštingumas iš visų raštingumo rūšių, šį terminą galima apibrėžti:

  • Žinojimas pagrindinių techninės ir programinės įrangos (šiais laikais ir interneto) konceptų, kurie leidžia naudotis asmeniniu kompiuteriu duomenų įvesčiai, žodžių apdorojimui, skaičiuoklėms ir elektroninei komunikacijai.
  • Pagrindinės, nanotechninės žinios apie kompiuterius ir kaip jais naudotis, santykis ir patirtis su kompiuteriais, programine įrangą ir kompiuterinėmis sistemomis.
Kompiuterinio raštingumo paskirtis – ugdyti informacinę ir technologinę dalyvių kompetencijas. Kompiuterinis raštingumas atlieka keleriopą misiją:
1. Taikomąją – ugdyti gebėjimus ir įgūdžius sumaniai naudotis kompiuterinėmis priemonėmis;
2. Pažintinę – padėti suprasti informacijos apdorojimo procesus, svarbą, esminius informacinių technologijų paslaugų, taikymo, plėtros principus, intelektinės veiklos formalizavimo ir automatizavimo kryptis;
3. Kultūrinę – puoselėti informacinę bendrųjų žmogaus vertybių kultūrą naudojant technologines priemones ir taip siekiant ugdomos asmenybės darnos.
Raštingas (ang. computer literate) yra terminas, vartojamas apibūdinti individus, kurie turi žinių ir įgūdžių naudotis kompiuteriu ir su juo susijusiomis technologijomis. Paprastai šis terminas vartojamas apibūdinti pačias bendriausias žinias ir įgūdžius, kurių reikia naudojant programinės įrangos produktus tokius kaip veikiančios sistemos, programinės įrangos taikomosios programos ar automatizuotais tinklo modelio įrankiais.
Daugiau informacijos: 861367249