Linijiniai šokiai

Linijinių šokių treniruotės vyksta kiekvieną penktadienį nuo 15.30 iki 17.00 val., Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre adresu Sandėlių g. 7, Kaunas. Registracija el. paštu laisvalaikis@ksjmc.lt. Lauksime visų norinčių!
Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre vyksta nemokami linijinių šokių užsiėmimai. Čia šoksime nuo rumbos, valso, tango, salsos, ,,country“ šokių pagrindų iki madingiausių individualios choreografijos šokių. Tai vienas iš lengviausių būdų pradėti šokti. Jeigu jūs galvojate, kad girdėti gerą, pažįstamą melodiją ir šokti šokį jos ritmu, tikrai ne jums – jūs klystate. Truputis treniruočių ir jūs jau šokate kartu su visais, įvairius linijinius šokius.
Nežinai, kas yra linijiniai šokiai? Tai šokiai su pasikartojančia žingsnelių seka. Neatsižvelgiant į šokėjų lytį visi juda ta pačia kryptimi, linijomis ir daro tuos pačius žingsnelius. Šokiai linijomis skirti tiems, kas nori mokytis šokti po vieną, nes šiuose šokiuose nėra fizinio kontakto tarp šokėjų. Gali būti labai sunku atskirti linijinius šokius nuo tradicinių šokių, kurie dažnai yra šokami linijose. Nuolat pasikartojantys šokio žingsneliai su junginiais numatyta tvarka yra bene esminis kriterijus, išskiriantis linijinius šokius iš kitų šokių, o tuo tarpu tradiciniai šokiai kilo kaip ritualas, atliekamas vietos bendruomenės. Faktų apie linijinius šokius aptinkama dar senovės Graikijoje, kai buvo šokama tiesiog kartu.
Kokia šio šokio nauda? Šokant dirba abu smegenų pusrutuliai, lavėja mąstymas, gerėja atmintis, o taip pat vystosi svarbiausias raumuo – širdis. Šokant šiuos šokius išmokstama reguliuoti kvėpavimą, koordinuoti judesius, taip pat gerėja laikysena. Treniruočių metu ir po jų nuotaika būna pakili, nes šokant nervų sistema gamina endorfinus – laimės hormonus.
Linijiniai šokiai yra ne tik puiki sporto ar laisvalaikio praleidimo forma, o gyvenimo būdo dalis. Žmonės besimokantys šiais šokiais praplečia savo draugų gretas, nes užsiėmimuose gausu bendraminčių. Vakarėlių ar pobūvių metu tokie žmonės daug lengviau įsilieja į minią, nes šokdami jaučiasi ir atrodo dailiai.
Daugiau informacijos: 861367249