Psichologijos patarimai

Praktinė psichologija

1. Laida

 Kas yra praktinė psichologija? Tai taisyklių visuma, nusakanti, kaip gyventi šiame pasaulyje. Pirmoji taisyklė Krizės ateina ir praeina, o Tu išlieki arba ne. Pavyzdžiui, pandemijos, karas, infliacija skatina žmones imtis konkrečių praktinių veiksmų ir išgyventi. Tačiau atsiranda tokių, kurie pasimeta ir praranda tai, ką turėjo. Pagalvokime, ką daryti, kad kritinėse situacijose išliktumėme ar net pasiektumėme daugiau. Pasiūlykite išeičių. Soc. m. dr., psichologas Tomas Lagūnavičius

2. Laida

Praktinė psichologija,- „Pigiau užsiimti prevencija negu gydytis po to“

30 laidų ciklas praktinė psichologija , tema : „Pigiau užsiimti prevencija negu gydytis po to“.

 

3. Laida

Praktinė psichologija. Keisk kasdienybę – pasikeis gyvenimas

Praktinė psichologija Keisk kasdienybę – pasikeis gyvenimas Sveiki. Šiandien kalbame toliau apie praktinę psichologiją. Trečia gyvenimo taisyklė – keisk kasdienybę ir pasikeis tavo gyvenimas. Dieną galima būtų suskirstyti į keletą kažkokių dalių, ko gero, įdomiausia dalis yra rytas. Kaip tai turėtų atrodyti? Žinoma, jūs sprendžiate, koks jis turėtų būti. Bet esmė yra labai paprasta, formuojame kasdienius įgūdžius, kurie yra Jums reikalingi , pavyzdžiui, jeigu jūs norite geriau jaustis, galbūt iš ryto atsikėlus reikia pamedituoti, padaryti mankštą, išsimaudyti, padaryti kontrastinį dušą, pusryčiauti ir t.t. Galima sugalvoti dirbti kas 30 minučių: 25 dirbame, 5 poilsiaujame – pakeičiam darbo pobūdį ir taip, pavyzdžiui, 8 valandas. Pagalvokite, ką vakare galėtumėte padaryti. Žinoma, turite skirti laiko šeimai, vaikams, dar kažkam, kas Jums yra svarbu, bet svarbiausiai nepamirškite, kad gyvenimas yra kasdieniniai įgūdžiai. Kokius juos suformuosite, toks ir bus Jūsų gyvenimas. Pagalvokite, kokius įgūdžius reikia suformuoti, kiekvieną dieną tai darykite ir judėkite į priekį. Bet pirmiausiai pasidarykite sąrašą tų įgūdžių ir tada matysite, ką kiekvieną dieną turite tobulinti. Sėkmės Jums, iki malonaus.

4. Laida

Nežinai dėl ko darai – nieko nepasieksi“

 Sveiki, šiandien tęsiame mūsų ciklą apie 30 gyvenimo taisyklių. Dar viena taisyklė: jeigu Tu nežinai, dėl ko kažką darai, tuomet nieko nepasieksi. Kodėl? Todėl, kad Tu neturi gilios motyvacijos, Tau sunku prisiversti kažką padaryti. Visada yra dėl ko kažką daryti. Tai gali būti materialiniai, biologiniai ar socialiniai poreikiai. Jeigu žinai, dėl ko tai darai, tuomet gali atidėti apdovanojimą ir pakentėti, kol pasieksi galutinį rezultatą. Ar iš tikrųjų taip darai? Ar  visada žinai, dėl ko tai darai ?

Ramiai pagalvokite, pasvarstykite ir raskite atsakymus. Sėkmės!

 

                                                                                               Soc. m. dr., psichologas Tomas Lagūnavičius

5. Laida

   

Praktinė psichologija. Vertybės nulemia, koks bus tavo arklys

   Sveiki, šiandien pakalbėkime apie gyvenimo filosofiją.

  Penktoji taisyklė – tavo vertybės nulemia, koks bus tavo ,,arklys‘. Arklys, žinoma, kabutėse. ,,Arklys“ gali būti tavo namas, tavo darbas, tavo žmona, tavo vaikai, tavo vyras. Visa tai apsiriboja…tavo vertybėmis.

  Jeigu mes susitarėme, kad mes turime kažkokią konkrečią vertybę, ko gero, pagal ją mes ir orientuojamės. Todėl būkite labai atsargūs pasirinkdami vertybes, nes ta pasirinkta vertybė gali radikaliai pakeisti Jūsų pasaulį ir tai, kas bus aplink Jus. Aš manau, kad tai yra labai svarbus klausimas. Jeigu Jūs taip negalvojate, diskutuokime, aptarkime. Svarbiausia, suraskime vertybes, kurios Jus padarys sėkmingus.

Pasisekimo Jums!

 

                                                                            Soc. m. dr., psichologas Tomas Lagūnavičius

 

6. Laida

 „Pamatyk save už penkerių metų – nematai, tavęs nėra!“

Sveiki, šiandien kalbame apie šeštą gyvenimo taisyklę, kuri skamba taip: ,,Pamatyk save už 5 metų,  koks tu būsi, o jeigu nematai, tavęs  nėra“. Ką aš turiu omeny, taip sakydamas? Kada mes  matome save į priekį penkerius metus, už metų, už dvejų, už trejų, mes lyg susiplanuojame, ką turime daryti tais kiekvienais  metais – 1, 2, 3, 4 ir 5. Bet jeigu mes to nematome, mes nežinome, ką konkrečiai reikia padaryti. Todėl tas iškėlimas tikslo į priekį yra labai labai svarbus dalykas.

 Nematai – tavęs nėra, tu kažkur tamsoje, kažkur judi, bet nerandi. Ko? Pagrindinio tikslo.

 Nerandi to rezultato, kurio tu nori. Ką daryti? Planuoti. Ir susiplanuosite, pamatysite – viską turėsite.

 

                                                                                                      Soc. m. dr., psichologas Tomas Lagūnavičius

7. Laida

„VISŲ NESUŽAVĖSI – BET STENGTIS REIKIA“

 

Sveiki, šiandien kalbame apie gyvenimo 30 taisyklių.

Septintoji taisyklė – visų nesužavėsi, bet stengtis reikia.

Ką aš turiu omeny? Žmonėms vieniems mes patinkam, kitiems ne.

Mes turime stengtis patikti jiems. Kodėl? Todėl, kad jei sukuria mums galimybes visokias, darbe asmeniniame gyvenime ir visur kitur, kad mes galėtume realizuoti visur save.

Jeigu mes nesistengiame to daryti, žmonės tai mato ir tada gyvenime gali labai nesisekti, nes kiti tave blokuos. Todėl stengiamės patikti, stengiamės daryti tai, kas jiems patinka ir pamatysite Jūsų gyvenimas palengvės.

 

                                                                                   Soc. m. dr., psichologas Tomas Lagūnavičius  

 

 

8. Laida

„Pinigai, pinigai ir dar kartą pinigai – ir nusispjauti, ką galvoja kiti“

 

  Sveiki, šiandieną kalbėsime apie gyvenimo taisykles. Bet prieš tai padarykime eksperimentą: visi pažiūrėkite pro langą. Ką matote už lango? Pabandykite pajausti, koks ten vaizdas. O iš tikrųjų Jūs matote… ką? Kapitalizmą. Todėl aštuntoji gyvenimo taisyklė – pinigai, pinigai ir dar kartą pinigai. Ir Jums turi būti vis tiek, ką apie tai galvoja kiti. Kodėl mes gyvenam kapitalistinėje visuomenėje? Pasistengti dėl žmonių, kurti tokius produktus ir paslaugas, kad jums sumokėtų. Neužtenka tiktai kažko norėti, kažką daryti, reikia dar daryti kokybiškai, gerai ir kad jus įvertintų.

Kapitalizme yra svarbiausia pinigai. Ir jei gaunate įvertinimą pinigais, vadinasi, Jūs kažką darote gerai, stengiatės tai daryti. Neužmirškite, yra ir kitų apdovanojimų: diplomai, medaliai. Galbūt kažkokie triumfai ir kiti dalykai irgi gerai. Bet vis tiek po to reiktų gauti pinigų.

Sėkmės Jums, galvojame apie šią gyvenimo taisyklę. 

 

 

Soc. m. dr., psichologas Tomas Lagūnavičius