„Užsikrauk karjerai“ Tarptautinės edukacinės programos „Youth Empowered”metinis renginys nuotoliu

Spalio 7 d. KSJMC 9-12 klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame edukacinės programos „Youth Empowered” metiniame renginyje.

„Youth Empowered“ yra edukacinė programa, skirta mažinti jaunimo nedarbą. Ji įgyvendinama net 29–iose šalyse.

Renginys subūrė daugiau nei 10 000 Lietuvos mokinių ir kvietė drąsiai pažvelgti į savo ateitį. Diena buvo skirta atradimams, klausimams ir įkvepiančioms istorijoms. Kalbėjome apie antreprenerystės kompetenciją ir gebėjimą veikti, nagrinėjome, kaip dirbtinis intelektas gali padėti idėjai virsti „vienaragiu“ ir kaip mokykloje gimsta verslai. Kartu ieškojome atsakymo, ką daryti, jei dar nežinai, kuo nori būti užaugęs, ir apie tai, ką reiškia komunikacija šiandien.

Patirtimi dalinosi lektoriai Mantas Lukauskas, Monika Baravykė, Laura Dabulytė, Julius Bieliauskas, Andželika Rusteikienė, MMB „Fiasco“ ir kiti profesionalai.

 

Renginį organizavo ekonomikos ir verslumo vyr. mokytoja, karjeros specialistė Sandra Čerškienė.

Susitikimas su raudonojo kryžiaus savanorėmis

Spalio 8 dieną Atviroje jaunimo erdvėje prie KSJMC, jaunimo darbuotojų Eglės ir Gedimino iniciatyva, lankėsi Raudonojo Kryžiaus savanorės. Susitikimo metu jos pasakojo apie tai, kaip suteikti pirmąją psichologinę pagalbą žmonėms, išgyvenantiems krizę, ir kartu su jaunimu analizavo situacijas, kaip elgtis, kai šalia esančiam žmogui prasideda panikos ar nerimo ataka.

Savanorės taip pat dalinosi savo patirtimis, ir kalbėjo apie savanorystės galimybes Raudonajame Kryžiuje. Paskaita buvo įdomi, atvira ir labai naudinga. Juk būtent šiandieninėje visuomenėje, psichologinė sveikata vis dar neretai stigmatizuojama, todėl išlieka svarbu kalbėtis apie pirmuosius, o dažnai ir svarbiausius pagalbos žingsnius.

Ačiū savanorėms už šiltą ir prasmingą susitikimą!

2025 m. Europos tekvondo mažųjų šalių čempionate bronzinis pasirodymas

Spalio 2 d. Rygoje vyko Europos mažųjų šalių čempionatas, kuriame jaunučių amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 49 kg, dalyvavo Kauno suaugusiųjų jaunimo ir mokymo centro mokinys Danielius Gapšys. Sportininkui tai buvo debiutas tokio lygio varžybose. Danielius užėmė trečiąją vietą ir pasipuošė bronzos medaliu. Tikime, kad mokiniui šis pasiekimas bus papildoma motyvacija siekti aukštesnių tikslų.

Sportininką parengė Kauno suaugusiųjų jaunimo ir mokymo centro fizinio ugdymo vyr. mokytojas Aurimas Masys ir fizinio ugdymo mokytoja Ernesta Balkūnienė.