1-OJI PASAULYJE DIRBTINIO INTELEKTO POEZIJOS, GROŽINĖS IR NEGROŽINĖS LITERATŪROS BIENALĖ „NAUJIEJI TEKSTAI“

2023 m. vasario 3 d. Tarpdisciplininių menų ir mokslo institute, Šiuolaikinio meno ir mokslo centre prie KSJMC (Sandėlių g. 7, Kaunas) pristatyta pirmoji pasaulyje dirbtinio intelekto poezijos, grožinės, negrožinės literatūros bienalė „Naujieji tekstai“. Tarptautinėje parodoje eksponuojami  22 tekstai, sukurti 7 -ių autorių.

Bienalės iniciatorius ir organizatorius – Tomas Lagūnavičius. menininkas, tarpdisciplininių menų atstovas. 

T. Lagūnavičius teigia, kad parodos idėja, parodyti, kad dirbtinis intelektas pirminį koncepto tekstą perkuria taip, kaip net nesitikima, kad galėtų būti. Todėl  sąmoningai yra ruošiamos tam tikros tekstinės užduotys, siekiant iššaukti tam tikrą atsaką. Taip susiformuoja labai įdomus kūrybinis tandemas: ryšys tarp pirminio teksto kūrėjo ir dirbtinio intelekto kaip atlikėjo.

Kodėl ši bienalė vyksta? Todėl, kad kuo toliau, tuo labiau yra užmirštama, kad literatūra irgi yra viena iš meno sričių, didžiojo žodžio – literatūros meno sričių. Poezijai, grožinei ir negrožinei literatūrai skiriama dėmesio vis mažiau ir mažiau. Ji tarsi atskirta nuo populiariųjų meno sričių. Tiesa, organizuojami įvairūs renginiai, mugės, tačiau gana retai pristatomas tekstas kartu su vizualu. 

Yra tokia meno sritis „Text Art“,- sako menininkas, ir būtų tikslinga bandyti apjungti šiuos momentus. Dirbtinis intelektas sukuria galimybę apjungti vizualinę dalį  su tekstine dalimi. 

Paroda skirta tekstui. Įdomu, kokį tekstą gali sukurti dirbtinis intelektas gavęs vieną arba kitą kūrybinę užduotį?

Ateikite pasižiūrėti (paskaityti)! 

Parodos organizatoriai: The World’s 1st Artificial Intelligence Art Association (WAIAA), International Association of Visual Performing and Other Art (IAVPOA), Šiuolaikinio meno ir mokslo centras (ŠMMC)

Parašykite komentarą