KSJMC ir KDG jungtinis projektas ,,Mokslinė – kūrybinė vabalų analizė“

2022 m. spalio – 2023 m. sausio mėn. Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre (KSJMC) ir Kauno dailės gimnazijoje (KDG) buvo vykdomas jungtinis projektas „Mokslinė – kūrybinė vabalų analizė”. Projekto idėjos autorės ir koordinatorės: KSJMC mokytoja Nida Pakėnienė ir KDG mokytoja Jolanta Galdikaitė.

Projekto tikslas – susipažinti su labiausiai Lietuvoje paplitusių vabalų išorine sandara, kurti vabalų maketus iš antrinių žaliavų ir molio, suorganizuoti kūrybinių darbų parodą.

Projekto metu mokiniai per integruotas biologijos, geografijos, matematikos, dailės ir technologijų pamokas analizavo vabalų išorinę sandarą, išsiaiškino vabalų paplitimą, prisitaikymą, įžvelgė vabalų kūnuose geometrines figūras, skaičiavo vabalus pagal dydį, rūšis, sudarė dažnių lenteles bei braižė įvairias diagramas. Integruotose pamokose piešė vabalų eskizus. Kartu su KDG mokiniais keramikos dirbtuvėse iš molio lipdė vabalų formos objektus, dekoravo juos geometrinėmis figūromis. Iš antrinių žaliavų, netradicinių medžiagų KDG mokiniai sukūrė avangardinius kūrybinius darbus – „Vabalus – dronus“.

Dalyviai:

KSJMC 6-10 klasių mokiniai ir mokytojai: Jūratė Bubienė, Jovita Jankienė, Jonė Butvilienė, Saulius Martinaitis, Ligita Marcinkevičiūtė;

KDG 5-6 klasių mokiniai ir mokytojai: Tadas Žebrauskas,Virginija Katkevičiūtė.

2023 m. vasario 1 d. KSJMC buvo atidaryta jungtinė KSJMC, KDG ir Kauno „Aitvaro“ mokyklos mokinių piešinių, iš antrinių žaliavų ir molio pagamintų meninių objektų paroda -„VABALAI“.

Parodos organizatoriai: KSJMC mokytojos Nida Pakėnienė ir Ligita Marcinkevičiūtė, KDG mokytoja Jolanta Galdikaitė.

Prie parodos prisijungė ir Kauno „Aitvaro“ mokyklos 11 kl. mokiniai su mokytoja Nijole Miekina.

Dalyviams įteikti padėkos raštai.

Parodos darbai suskaitmeninti ir demonstruojami KSJMC ir KDG erdvėse.

 

 

Parašykite komentarą