Kultūros paveldo, dailės edukacija „Mano tattoo“

Gegužės 5 d. Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre vyko kultūros paso dailės,  kultūros paveldo edukacija „Mano tattoo“.

„Šiandien piešiniai arba tattoo ant kūno yra populiari saviraiškos forma, kuri atspindi žmogaus pasaulėžiūrą ir mąstymą. Nors seniau lietuviai nepuošė savęs tatuiruotėmis, tačiau šiandien ši, kitų tautų tradicija, įleidžia šaknis į mūsų jaunų žmonių gyvenimus ir dažnai, turėdami pasirinkimo galimybę, jie savo kūną išmargina bereikšmiais piešiniais. Programos idėja- skatinti jaunus žmones domėtis savo ir kitų tautų tradicijomis, būti sąmoninga ir kritiškai mąstančia asmenybe, o pasirinkta tatuiruotė būtų tik priemonė atskleisti savitą individualumą.“

„Mano tattoo“ edukacija leido moksleiviams plačiau ir giliau pažvelgti į unikalų pasaulio tautų paveldą kūno tatuiruotes. Pasirodo ne taip paprasta rasti tinkamą ir priimtiną išraiškos motyvą, kuris atspindėtų kiekvieno  jaunuolio savitumą.   Daugumai moksleivių tai buvo pirmas susipažinimas su unikalia dailės meno forma, tiek jos istorija, tiek praktiniu panaudojimu.

Edukaciją parengė ir vedė ilgus metus mokykloje dirbanti dailės ir kompozicijos pagrindų profesijos mokytoja-metodininkė Daiva Stankevičienė. 

Edukaciją inicijavo ir kuravo mokytojos: Jūratė Bubienė, Danutė Sabaliauskienė, Jonė Butvilienė.

Parašykite komentarą