Mano finansinis gyvenimas 9-12 klasių mokiniams

Mano finansinis gyvenimas“ 9-12 klasių mokiniams 

Sausio 18 d. KSJMC 9-12 klasių mokiniai susipažino su kultūros paso programa „Mano finansinis gyvenimas“, kurią organizavo Eksperimentinė kūrybinio mąstymo laboratorija. 

Finansai ypač svarbi ir kartais labai jautri tema. Visi sprendžiame su tuo susijusius sudėtingus klausimus, patenkame į pačias įvairiausias situacijas. Su pinigais susiduriame kiekvieną dieną, tačiau ar tikrai tinkamai elgiamės ir teisingai tvarkome savo finansus? 

Interaktyvaus, patyriminio mokymo metodais paremto edukacinio užsiėmimo  metu, matematika pateikiama be įtampos, komandiškai įsitraukiant, žaidžiant. Edukacinis užsiėmimas yra skirtas geriau pažinti Lietuvos mokesčių ir pensijų kaupimo sistemas ir treniruoti asmeninių finansų valdymo įgūdžius. Per 60 min. mokiniams teko „nugyventi“ 30 metų finansinio gyvenimo, susidurti su įvairiomis gyvenimiškomis situacijomis (liga, ekonominė krizė, šeimos pagausėjimas, darbo netekimas), kurios drastiškai gali pakeisti asmens ir šeimos finansinę padėtį. Mokiniai privalėjo priimti finansinius sprendimus, padedančius užsitikrinti orią senatvę. Edukacijos metu mokiniai pasikartojo ekonomikos pamokose gautas žinias bei praktiškai patyrė, kaip lengva (ar sunku) pasiruošti niekada nenuspėjamai ateičiai.

Pasak Eksperimentinės kūrybinio mąstymo laboratorijos atstovų, tokios programos keičia mokinių požiūrį į save, sustiprina pasitikėjimą. 

Nuoširdžiai dėkojame programą parengusiai darbo grupei ir edukatorei Linai už informatyvų ir naudingą užsiėmimą. 

Edukaciją mokiniams organizavo KSJMC matematikos mokytoja Jonė Butvilienė ir verslo ir vadybos bei ekonomikos mokytoja Sandra Čerškienė.

Parašykite komentarą