Kultūros paso edukacija – Gongų muzika

2024 m. gruodžio 17 d. KSJMC  mokiniai ir Atvirosios jaunimo erdvės jaunuoliai dalyvavo kultūros paso renginyje „Gongų muzika“. 

Susitikimas su gongais buvo nauja ir labai unikali patirtis KSJMC moksleiviams bei Atvirosios jaunimo erdvės lankytojams. 

Edukacijos metu jaunimas sužinojo apie gongų istorines ištakas, kilmę ir paskirtį. Turėjo galimybę suprasiti ir pajausti, kaip šie galingi instrumentai veikia kūną, protą ir mintis. Patyrė įspūdingas gongų garsų vibracijas, mokėsi atsipalaidavimo technikų ir savirefleksijos. 

Gongai, kaip senovinės muzikos instrumentai, ne tik skleidžia harmoniją, bet ir sukuria galingą vibraciją, kuri veikia mūsų kūną ir protą. Ši praktika leidžia pasinerti į gilų meditacijos būseną, kurioje galima išlaisvinti stresą ir nerimą. Žmogus tarsi „perkraunamas”, jaučiamas poveikis tiek kūnui, tiek psichikai. Kuomet sąmoningai atsipalaiduojama, kūnas pats save gydo, atsiranda jėgų toliau spręsti problemas, pagerėja nuotaika ir emocinis stabilumas.

Dėkojame gongų muzikos terapiją vedusiai Ramintai Šniaukštaitei, atvėrusiai duris į garsų pasaulį, kuriantį gebėjimą pasirūpinti savimi – savo psichine ir emocine bei fizine sveikata.

Renginio  iniciatoriai ir organizatoriai: neformalaus ugdymo mokytoja, jaunimo darbuotoja Aušra Žukaitė- Kupčiūnienė, klasių auklėtojos – Lauksmina Samuolienė, Agnė Čižauskienė, Santa Žilinskienė ir Renata Gramaitienė.

KSJMC ir Atviroji jaunimo erdvė sveikina stalo teniso nugalėtojus!

Lapkričio 18-28 dienomis AJE jaunuoliai ir centro moksleiviai dalyvavo stalo teniso turnyre, kuriame varžėsi dėl KSJMC pirmosios stalo teniso raketės vardo. 

Turnyre dalyvavo ne tik pažengę žaidėjai, bet ir visi norintys išbandyti savo jėgas.

Džiaugiamės galėdami pasveikinti pirmosios, antrosios ir trečiosios, ketvirtosios, penktosios, šeštosios, septintosios ir aštuntosios raketės laimėtojus, kurie parodė puikius įgūdžius bei atkaklumą. 

Taip pat norime nuoširdžiai padėkoti fizinio ugdymo mokytojui Donaldui Andriuliui už jo indėlį organizuojant šį turnyrą ir skatinant jaunimą aktyviai dalyvauti sportinėse veiklose. 

Tokie renginiai ne tik stiprina bendruomenę, bet ir skatina sveiką konkurenciją bei asmeninį tobulėjimą.

Gruodžio 2d. vykę nugalėtojų apdovanojimai dar kartą įrodė, kaip svarbu pasidžiaugti pergale ir koks vis dėlto saldus yra pergalės skonis  

Nugalėtojus pasveikino ir medalius įteikė KSJMC direktoriaus pavaduotoja Lina Ševčiukienė, AJE prizus įteikė jaunimo darbuotojai Aušra ir Gediminas.

Sveikiname nugalėtojus :

I KSJMC raketė Dainius F.

II KSJMC raketė Ernestas M.

III KSJMC raketė Matas S.

IV KSJMC raketė Armonas S.

V KSJMC raketė Nojus K.

VI KSJMC raketė Ayrtonas R.

VII KSJMC raketė Justas V. 

VIII KSJMC raketė Oskaras K.

P.S. Kiekviena pasiekta pergalė veda arčiau norimo tikslo

MENO AKCIJA – DALINKIS KŪRYBINIU GERUMU ŠV. KALĖDŲ PROGA

           Mums rūpi mūsų planeta, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti prie klimato kaitos stabdymo. Mūsų šūkis – „Valdyk meniškai savo erdvės lauką!

Visą lapkričio mėnesį KSJMC 6 – 10 klasių mokiniai lankstė panaudotą popierių origami technika ir klijavo taikydami popieriaus plastikos techniką – kvilingą.

Gruodžio 6 dieną KSJMC buvo surengta meno akcija „Dalinkis kūrybiniu gerumu Šv. Kalėdų proga“, siekiant sukurti šventišką nuotaiką ir pradžiuginti bendruomenės narius.

 

Dėkojame renginio organizatorei dailės mokytojai metodininkei Ligitai Marcinkevičiūtei.