Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas (PGĮK) Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre

Gruodžio 17-19  dienomis KSJMC vyko pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai vyresnių klasių moksleiviams.

Kursų metu moksleiviai turėjo unikalią galimybę ne tik išmokti pilietiškumo pagrindų, bet ir įgyti praktinių įgūdžių, kurie gali būti naudingi kritinėse situacijose. Šioje programoje jauni žmonės susipažino su bendrąja sauga, šaudymu ir ginkluote, kas padėjo jiems geriau suprasti atsakomybę ir saugumą tiek asmeniniame gyvenime, tiek visuomenėje.

Mokymai buvo orientuoti į realius gyvenimo iššūkius – dalyviai sužinojo, kaip teisingai suteikti pirmąją medicinos pagalbą. Tai ne tik teorinės žinios; tai gebėjimai, kurie gali išgelbėti gyvybes.

Baigiamasis etapas – 5 km arba net 10 km žygis – buvo puiki proga praktiškai pritaikyti viską, ką  išmoko mokymų metu. Žygyje jaunuoliai atliko įvairias užduotis žygio stotelėse, kurios buvo paremtos jų įgytomis žiniomis apie pilietiškumą ir saugumą. Tokios patirtys ne tik stiprina fizinį pasirengimą, bet ir ugdo komandinį darbą bei pasitikėjimą savimi. Taip pat  formuoja atsakingus ir sąmoningus jaunuolius mūsų visuomenėje.

Moksleiviams, dalyvavusiems kursuose įteikti Lietuvos Šaulių sąjungos pažymėjimai.

Kursus inicijavo ir organizavo pilietiškumo pagrindų mokytoja Santa Žilinskienė.

Mokymus vedė Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinė. 

Didelis ačiū už puikias pilietiškumo pamokas!

Etno pamoka apie lietuviškus sodus

Gruodžio 18d. KSJMC moksleiviai dalyvavo kultūros paso edukacijoje „Etno pamoka apie lietuviškus sodus“

Užsiėmimo metu moksleiviai susipažino su šiaudinių sodų tradicija Lietuvoje; jų prasmėmis ir geometrijos sakralumu, jų simboliką ir naudojamų simbolių reikšmėmis. Vizuali teorinė medžiaga bei video įrašai pristatė pačius unikaliausius, muziejų fonduose saugomus sodų rišimo pavyzdžius. Praktinio užsiėmimo dalies metu moksleiviai iš šiaudų gabaliukų rišo „reketuką” – vieną iš sodų segmentų.  

„Kiekviena šalis turi savitas tradicijas, skirtingą etnokultūros raišką, kitokius tradicinius amatus, verslus. Todėl etninė kultūra – nacionalinės kultūros pamatas. Deja, globalizacijos poveikis šiandien neaplenkia ir bendrojo lavinimo mokyklų; neužtenka ir pilietinio ugdymo pamokų parodyti, kaip nacionalinėje valstybėje pilietiškumas išauga iš tautiškumo. Tautiškumo kategorijos nuvertėjimas greičiausiai ir tapo viena iš priežasčių, salygojančių nepageidautinus procesus: masinę emigraciją, patyčių mokykloje plitimą, susipriešinimą, nepakantumą, apolitiškumą.Todėl yra būtina skatinti moksleivių tautinę jauseną, jų domėjimąsi etnine kultūra, jų dalyvavimą etninės kutūros raiškoje. Tai brandina pilietiškumą, kuris nusakomas kaip sąmoningas žmogaus asmeninių pareigų tautai ir jos sukurtai valstybei suvokimas.“

Šiaudinių sodų tradicija jau UNESCO nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąraše.

Renginį organizavo IT vyr. mokytoja Aušra Martinkevičienė; 

dailės mokytoja metodininkė, technologijų vyr. mokytoja Ligita Marcinkevičiūtė; 

matematikos vyr. mokytoja Nida Pakėnienė;

lietuvių k. vyr. mokytoja Angelė Jačėnienė;

rusų k. mokytoja, anglų k. vyr. mokytoja Tatjana Puzinova.

Pasivaikščiojimas po šventiškai pasipuošusį Kauną ir kultūros paso edukacija – Angelų takais

2024 m. gruodžio 18d. KSJMC moksleiviai ir AJE prie KSJMC jaunuoliai lankėsi kultūros paso edukacijoje – „Angelų takais“, paremtoje M.K. Čiurlionio kūryba Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje.

Tai buvo ne tik edukacija, tai buvo išvyka, kuri paliko neišdildomą įspūdį: pasivaikščiojome po Laisvės alėją, aplankėme centrinę Kauno miesto eglę ir tik po to „nėrėm“ į M. K. Čiurlionio pasaulį. 

„Angelų takais” – inovatyvus virtualios realybės filmas, kur mes ne tik susipažinome su M.K. Čiurlionio kūryba, bet ir patyrėme unikalią patirtį, leidžiančią pamatyti meno pasaulį naujomis akimis. Jo kūryba, kupina emocijų ir simbolių, buvo pritaikyta šiuolaikinėms technologijoms, kas leido mums pajausti menininko dvasią tiesiogiai. Tai ne tik padėjo suprasti jo darbų gylį, bet ir sukūrė bendrystės jausmą tarp dalyvių.

Tokie renginiai skatina kūrybiškumą ir bendravimą, o kartu leidžia giliau pažinti mūsų kultūros paveldą. Edukacijos metu jaunuoliai lavino pažinimo, kultūrinę ir kūrybiškumo kompetencijas.

Renginio organizatoriai: neformalaus ugdymo mokytoja, jaunimo darbuotoja Aušra Žukaitė- Kupčiūnienė, jaunimo darbuotojas Gediminas Grėbliūnas, klasių auklėtoja Agnė Čižauskienė.

Lydintys asmenys: lietuvių k. vyr mokytoja Angelė Jačėnienė, geografijos ir istorijos mokytojas Tomas Stankevičius