IŠVYKA Į TRAKUS „TRAKŲ KRAŠTO ĮDOMYBĖS“

2024 m. gegužės 3 d. Trakuose vyko integruota edukacija 6-10 klasių KSJMC mokiniams, kurios tikslas buvo praplėsti jų akiratį bei ugdyti įvairius gyvenimo įgūdžius.

Dienos pradžioje mokiniai dalyvavo „Gruziniško chačapurio kepimas“ edukacijoje. Čia jie turėjo progą ne tik išmokti gaminti šį tradicinį gruzinų patiekalą- chačiapurį – sūrio duonelę, kurios pavadinimas kilęs iš žodžių „sūris” ir „duona”, bet ir praplėsti žinias apie gruzinų gyvenimą ir tautines tradicijas. Gaminimo metu buvo akcentuojama komandinio darbo svarba, pagarba vienas kitam ir užstalės etiketas. Ragaudami chačiapurius, vaikai ne tik mėgavosi skaniu patiekalu, bet ir dalijosi naujai patirtais įspūdžiais.

Vėliau vaikai turėjo galimybę aplankyti Vilniaus Vokės vingio alpakų ūkį ir iš arčiau susipažinti su šiais įdomiais gyvūnais. Ūkio savininkai papasakojo apie alpakų kilmę, jų maitinimosi ir gyvenimo įpročius, iš jų vilnos gaminamus produktus, maitino alpakas. Ši edukacinė pažintis padėjo mokiniams įgyti naujų žinių apie egzotiškus gyvūnus.

Tokios edukacinės išvykos skatina mokinių smalsumą, formuoja atvirumą naujoms patirtims ir puoselėja jų vertybines nuostatas.

 

Išvykos organizatorė KSJMC specialioji pedagogė Nida Pakėnienė, lydintys mokytojai Danutė Sabaliauskienė, Jonė Butvilienė, Jūratė Bubienė.

Parašykite komentarą