2026 m. gegužės 21 dieną KSJMC 7-10 klasių mokiniai dalyvavo turiningoje ir įspūdžių kupinoje edukacinėje išvykoje į Klaipėdą bei Smiltynę. Kelionės metu mokiniai aplankė Klaipėdos jūrų muziejaus erdvę, atvirą pažinimui, bendradarbiavimui ir kiekvienam, norinčiam prisiliesti prie jūrinės Lietuvos istorijos bei gamtos išsaugojimo iniciatyvų. 🌍💙
Ten jie susipažino su jūros gyvūnais, stebėjo akvariumų gyventojus, o didžiausią įspūdį paliko apsilankymas Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume, kuriame visi grožėjosi įspūdingu delfinų ir jūrų liūtų pasirodymu. 🐬
Plaukdami keltu mokiniai grožėjosi įspūdingais vaizdais, bendravo. 🌊☀️ Smagus laikas kartu stiprino draugiškus tarpusavio ryšius.
Vėliau jie dalyvavo edukacinėje veikloje – sūrio pirštelių degustacijoje, dalijosi įspūdžiais ir po aktyvios dienos galėjo pasistiprinti gardžiais užkandžiais. 😊
Džiaugiamės prasminga, įdomia ir daug gerų emocijų suteikusia išvyka! 💙😊
Renginio organizatoriai: lietuvių k. vyr. mokytoja, logopedė Angelė Jačėnienė, specialioji pedagogė Nida Pakėnienė, mokinio padėjėja Dovilė Eitmonienė.
Varžybų metu dalyviai savo jėgas išbandė trijose rungtyse: tritaškių metimo, baudų metimo ir jėgos rungtyje. Tai buvo diena, kupina aktyvaus judesio, sportinių iššūkių ir geros nuotaikos. Dalyviai dar kartą įrodė, kad sportas ne tik stiprina kūną, bet ir vienija bendram tikslui.
Šis renginys tapo puikia proga priminti esminę sporto (ir gyvenimo) taisyklę – sėkmė lydi tuos, kurie dirba nuosekliai. Nuolatinis darbas, disciplina ir kasdienės pastangos yra tikrasis variklis, vedantis į priekį.
Jei šį kartą pritrūko iki pirmosios vietos – nenusiminkite, tai dar ne pabaiga! Kiekvienas rezultatas yra pamoka ir žingsnis būsimos pergalės link. Svarbiausia – nesustoti ir judėti pirmyn
Tvarumo, išteklių taupymo bei atliekų tvarkymo tema yra viena aktualiausių ir svarbiausių šiandieninėje visuomenėje. KSJMC 6-12 kl. mokiniai gegužės 6 d. dalyvavo edukacinė programoje „Žalioji viktorina”, kurios metu naudojo virtualios realybės technologijas, kad suvoktų tvarumo principus, išteklių taupymo ir atliekų tvarkymo principus. Interaktyviose pamokose ir simuliacijose tyrinėjo skirtingas tvarumo temas, tokias kaip ekologiški miestai ir žalias ūkis bei dirbo grupėse, spręsdami realias problemas. Mokiniai ugdė kritinį mąstymą, kūrybiškumą, socialinę atsakomybę ir pilietiškumą. Naujovių integracija sustiprino ir bendradarbiavimo įgūdžius.
Renginio organizatorės: KSJMC istorijos mokytoja metodininkė Danutė Sabaliauskienė, biologijos mokytoja metodininkė ir chemijos mokytoja Jūratė Bubienė.
Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras bei Atviroji jaunimo erdvė kviečia 14–16 m. jaunuolius registruotis į vasaros dienos stovyklą „Aš jaunas“!
Ši stovykla – tai unikali galimybė Lietuvos diasporai: laukiame visų užsienyje gyvenančių lietuvių, nesvarbu, ar grįžote tik trumpam, ar planuojate čia pasilikti. Tai saugi erdvė, padedanti jaunuoliams lengviau adaptuotis, susirasti bendraminčių ir stiprinti ryšį su savo kultūra per bendras veiklas, sportą bei kūrybą.
Stovyklos tikslas – per bendrystę ir įtraukiančius užsiėmimus padėti jaunuoliams atrasti bendrų interesų ir naudingai praleisti laisvalaikį. Užsiėmimus kuruoja patyrę jaunimo darbuotojai ir pedagogai.
Data: Stovykla vyks 2026 m. liepos 7–10 dienomis, adresu Sandėlių g. 7, Kaunas. Veiklos planuojamos nuo 10.00 val. iki 16.30 val. Stovykla dalyviams yra nemokama.
Dalyviai: 14–16 m. jaunuoliai.
2026 m. balandžio 30 dieną KSJMC 9-10 klasių mokiniai per chemijos pamoką leidosi į spalvų ir reakcijų pasaulį! Jie tyrinėjo, kaip keičiasi medžiagų spalva vykstant cheminėms reakcijoms ir aiškinosi, kodėl vieni pokyčiai vyksta palaipsniui, o kiti staiga. Renginio metu buvo atlikti eksperimentai „Kalio permanganato tirpalo spalvos kitimas“ ir „Landolto reakcija (jodo laikrodis)“. 💡 Mokiniai palygino eksperimentų rezultatus, išanalizavo ir puikiai suprato reakcijų mechanizmus. Ši veikla parodė, kad chemija – tai ne tik formulės, bet ir įspūdingi, akivaizdžiai matomi reiškiniai, kurie skatina smalsumą ir kritinį mąstymą.
Renginį organizavo chemijos mokytoja Ineta Mankuvienė
2026 m. balandžio 30 dieną KSJMC 9-10 klasių mokiniai per chemijos pamoką leidosi į spalvų ir reakcijų pasaulį! Jie tyrinėjo, kaip keičiasi medžiagų spalva vykstant cheminėms reakcijoms ir aiškinosi, kodėl vieni pokyčiai vyksta palaipsniui, o kiti staiga. Renginio metu buvo atlikti eksperimentai „Kalio permanganato tirpalo spalvos kitimas“ ir „Landolto reakcija (jodo laikrodis)“. 💡 Mokiniai palygino eksperimentų rezultatus, išanalizavo ir puikiai suprato reakcijų mechanizmus. Ši veikla parodė, kad chemija – tai ne tik formulės, bet ir įspūdingi, akivaizdžiai matomi reiškiniai, kurie skatina smalsumą ir kritinį mąstymą.
Renginį organizavo chemijos mokytoja Ineta Mankuvienė