Jovita Jankienė atidarė parodą “Požiūris”

Šiuolaikinio meno ir mokslo centre šiandien atidaryta menininkės Jovitos Jankienės paroda ,,Požiūris“. Aptardamas naująją Jovitos dirbinių kolekciją meno kritikas Tomas Lagūnavičius teigia, jog tai jau trečioji paroda, kurioje ši kūrėja perteikė dabartinės situacijos nuotaikas ir pojūčius, turėdama dvi intencijas:
1) parodyti mūsų klimato kitimo paradoksus ( juk sausio 16 dieną lauke aštuoni laipsniai šilumos ir išankstinis pavasaris sustabdo žiemą, kuri leidžia žmogui sumažinti tempą, susimąstyti). Geltona spalva pritrenkia savo ryškumu, tarsi įsiveržia savo atspalvių derme, gyvybingumu, išskirtinumu;
2) pasidalinti savo jausmais, kuriant keramikos art objektus.
Anot Tomo Lagūnavičiaus, menininkei dalijantis darbų kolekcijos kūrimo detalėmis, išgyvenimais, tapo aišku, kiek tai yra imli darbui veikla, reikalaujanti žinių, įgūdžių, atkaklaus kūrybinio polėkio, norint pasiekti užsibrėžto rezultato. Galime tik spėlioti, kiek kuriant šiuos darbus reikėjo laiko, pastangų, eksperimentų, technologijų. Be abejonės, svarbu nepamiršti, kad šis procesas tik bandymas, nes krosnis, molis, glaistas kaip gyvi objektai sąveikauja ir iš anksto neaišku, kas iš to išeis. Galima teigti, kad tai viena iš meno sudėtinių dalių, kuomet reikia kažko naujai sukurto laukti. Menininkės Jovitos teigimu, tik po žiedimo atidarius krosnį pasirodo galutinis produktas. Todėl šalia kūrėjos prisirišimo prie tam tikro darbo stiliaus, poreikio jaustis komfortiškai, patirti atsinaujinimo jausmą, gal turėti ir materialinę naudą (menininkas turi būti turtingas) išlieka nerimas. Tai atskleidė menininkė parodos metu, pasakodama apie savo kūrybinio proceso subtilybes. Labai džiugu, kad autorė sugeba kurti įvairius art objektus, nuolat keičiasi, tobulėja.
Pažvelgus iš šalies neabejotinai prieiname prie išvados, kad menininkė kurs toliau, įkvėpta to ,,saldaus“ nepakartojamo kūrybinio nerimo, kuris skatina ieškoti vis naujų sričių.
Tad linkime Jovitai Jankienei sėkmingai įgyvendinti savo užmojus tolimesnėje veikloje ir tebūna džiaugsmas jos kūrybinio nerimo palydovas.
Straipsnį parengė: R. Bereišienė

Parašykite komentarą