Norite susipažinti su šiuolaikiniu menu? Ateikite mokytis pas mus!

Ar esate girdėję apie tokią mokyklą, kurioje veiktų meno galerija? O mokyklą, kurioje vyktų šiuolaikinio meno parodos? Greičiausiai ne. Bent jau kol kas Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras (toliau – KSJMC) konkurentų šioje srityje neturi. Rugsėjo mėnesį duris atvėrusio, Šiuolaikinio meno ir mokslo centro (toliau – ŠMMC) kuratorės Emilija Šneiderytė ir Giedrė Kavaliauskaitė, lankytojus jau spėjo nustebinti netradiciniais sprendimais, išskirtiniais menininkais, performansais bei šiuolaikinio meno kūriniais.

Paroda „Moterys interpretuojančios moterį“: Deimantės Statenytės batų kompozicija
Kokia gi šio centro veikla ir esmė? ŠMMC vykdo tris pagrindines veiklas. Visų pirma, šiuolaikinio meno ir mokslo centras edukuoja visuomenę. Kiekvieną darbo dieną ŠMMC facebook paskyros sekėjai gali skaityti straipsnius apie šiuolaikinio meno ir mokslo istoriją, skirtingas meno šakas, pasaulinio lygio menininkus ir jų meno objektus. Antroji veikla – šiuolaikinio meno parodų organizavimas. Kiekvieną mėnesį centras lankytojus pritraukia naujomis parodomis (fotografija, meniniai tyrimai, tapyba, skulptūros ir t. t.), kurios stebina įvairiapusiškumu bei nestandartiniais sprendimais. Trečioji veikla – iniciatyvos Kauno mieste. Įvairiose miesto vietovėse organizuojamos iniciatyvos, skatinančios įsitraukti ir kauniečius. Ir tokiu būdu priartėti prie šiuolaikinio meno. Viena iš tokių iniciatyvų – „Kolormaksimalizmo laužai“. Šios idėjos esmė – rudenėjantį Kauną nuspalvinti ryškiomis spalvomis. Žmonės visame Kaune ieškojo paslėptų laužų, radus juos galėjo nusifotografuoti ir nuotrauką atsiųsti į ŠMMC profilį.
Gali kilti klausimas: „Kodėl toks dėmesys skiriamas šiuolaikiniam menui?“. Tačiau, kodėl ne? Juk pasaulis nuolat kinta, o šiuolaikinis menas kaip niekas kitas atskleidžia pasaulio kitoniškumą, įvairiapusiškumą. Lietuvoje šiuolaikinis menas dar nėra įsitvirtinęs, nėra pilnai išvystytas, tad KSJMC siekia, kad šiuolaikinis menas taptų prieinamas ir suprantamas didesnei daliai nei yra šiuo metu. Galima kelti ir kitą klausimą: „Kokią naudą ŠMMC suteikia mokyklos mokiniams?“. Pasak mokyklos vadovo vaikai prie šiuolaikinio meno turi būti pratinami nuo pat mažens, tuomet yra didesnė galimybė, kad suaugę jie supras meno reikšmę ir laikys jį vertybe: ,,Jie nuolat susiduria su šiuolaikiniu menu, nesvarbu nori jie to, ar ne – tai neišvengiama. Jie mato eksponatus, praeina pro juos, kartais susidomėję dalyvauja ir parodų atidarymuose, stebi menininkus. Tikiu, kad vieną dieną jie ir patys norės padaryti kažką panašaus, ką mato kiekvieną dieną ar bent supras tokio meno grožį“.

Parodos „Tiltas į kosmosą“ akimirka
Per mažiau nei pusmetį ŠMMC surengė 7 parodas, kurios subūrė 19 skirtingų menininkų. Parodų temos labai įvairios, moteriškumo tematika nagrinėta parodoje „Moterys interpretuojančios moterį“. Paroda „Tiltas į kosmosą“ atskleidė psichodelinio meno subtilybes, „ManifestArt“ – atskleidė teatro tematiką. Mūsų visuomenėje vyraujančius veidus ir jų kaukes menininkai demonstravo parodoje „Deformuoti veidai“. Socialiai skaudžia ir svarbia tema – apie dingstančius žmones, kvietė diskutuoti paroda „(Ne)vaikiška (Ne)pasaka“. Ne mažiau įdomi buvo ir paroda „Neįsikūnijimas“, leidžianti parodos lankytojams patiems įsitraukti į meno eksponavimą. Na, o paskutinė ŠMMC paroda pranoko net ir organizatorių lūkesčius, personalinė Eimučio Markūno paroda „Miesto spalvinis kodas. Nereikalingi“ susilaukė ne tik lankytojo dėmesio, bet ir LRT televizijos. Reportažas apie parodą buvo transliuotas laidoje „Kultūros diena“.

Eimučio Markūno paroda „Miesto spalvinis kodas. Nereikalingi“: Saulės Zokaitytės performansas.
Mokykloje besimokantys mokiniai jau priprato, kad kiekvieną mėnesį čia „vis kažkas vyksta“. Jie noriai padeda ruoštis parodoms, laukia, ką vėl galės išvysti ir kas juos nustebins. Tikimės, kad ateityje jie ir patys prisidės prie šiuolaikinio meno ar bent jau supras jo esmę ir vertę. Na, o jeigu ir Jūs susidomėjote šiuolaikiniu menu ir manote, kad Jūsų vaikas galėtų čia mokytis, kviečiame prisijungti prie mūsų mokyklos.
Jeigu turite klausimų, drąsiai rašykite mums el. paštu: info@ksjmc.lt

Parašykite komentarą